Spedycja Poznań

TSL – co to oznacza?

 

Jakie usługi TSL wybrać?

TSL – to Transport, Spedycja i Logistyka. Trzy filary branży TSL dotyczą jednej dziedziny, łączą i przenikają się ze sobą. Aczkolwiek zajmują się zupełnie czymś innym. Każdy filar jest odpowiedzialny za inny sektor obowiązków, a razem tworzą spójną całość i wykonują swoje zlecenia solidnie i rzetelnie.

Co jest ważne w branży TSL?
W branży TSL liczy się przede wszystkim terminowość. Transport towarów, wyrobów, produktów spożywczych, musi być profesjonalnie zaplanowany, Tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo transportowanego ładunku. Na sukces i poprawne wykonanie zlecenia składa się kilka ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagą planując transport ładunku.

Po pierwsze
Określenie w jakich warunkach mogą być transportowane towary. Tutaj liczy się temperatura, powierzchnia na jakiej będą leżeć dane produkty, czy będą to kartony, czy palety. Niektórych towarów nie można ze sobą przewozić ani ustawiać ich jeden na drugim. Określenie warunków i specyfikacji w jakiej musi być transportowany towar należy do kwestii logistyka, który przygotowuje specjalistyczne informacje dla spedytora.

Po drugie
Znalezienie odpowiedniego środka transportu. Tutaj przyda się doświadczenie spedytora i jego wiedza, gdzie w danej chwili znajduje się przewoźnik. Spedytor szuka wolnego przewoźnika, który z nim współpracuje i zleca przewóz.

Po trzecie
Załatwienie formalności. Przed rozpoczęciem każdego transportu będziemy potrzebowali listu przewozowego, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Kiedy transport jest do krajów skandynawskich, spedytor załatwia dla przewoźnika prom, kiedy transport jest do krajów, w których jest gorąco, spedytor załatwia chłodnie, bądź pojazdy z agregatami chłodniczymi.

Po czwarte
Znakomity przepływ informacji. Przy zleceniach transportowych bardzo ważna jest kwestia przepływu informacji. Dlatego profesjonalne firmy zajmujące się spedycją i logistyką mają system przepływu informacji, który jest monitorowany i pilnowany. Przewoźnicy, w określonym wcześniej czasie informują na bieżąco o stanie ładunku, o aktualnym położeniu.

Po piąte
Ładunek na miejscu. To ostatni etap obsługi zlecenia transportowego nasz ładunek dotarł do celu, odbiera go wyznaczona osoba, dostajemy potwierdzenie i jesteśmy usatysfakcjonowani z tak szybkiej obsługi zlecenia.

TSL – to ludzie.To ich kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie, zaangażowanie i pasja do znajdowania najlepszych rozwiązań, poprawiających jakość wykonywanej usługi.