Spedycja Poznań

Szczegółowo na temat chłodni

 

Transport chłodniczy to jeden z najbardziej popularnych transportów, jaki obsługują firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Z pewnością jest to spowodowane faktem, iż wiele produktów wymaga przewożenia w ściśle określonych temperaturach. W razie niedopatrzenia można narazić na zniszczenie cały towar.

Specjaliści od transportu chłodniczego

Aby zapobiec wszelkim perturbacją i niedopatrzeniom powinniśmy zaufać profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w wymagających transportach. Transporty ponadnormatywne, ponadgabarytowe, transport ładunków niebezpiecznych ADR i oczywiście transport chłodniczy.

Sprawne pojazdy chłodnicze
Poprawnie zorganizowany i zaplanowany łańcuch dostaw produktów spożywczych, rolniczych, chemicznych, kosmetycznych i farmaceutycznych to przede wszystkim sprawne technicznie pojazdy. Pojazdy chłodnicze, którymi można przemieszczać się po Unii Europejskiej są określone w przepisach UE. Z roku na rok UE wprowadza coraz to nowe przepisy, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Oraz zminimalizować emisję szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery.

Oczywiście istnieje kilka możliwości transportu produktów wymagających odpowiedniej temperatury. Wszystko jest kwestią idealnego dopasowania do potrzeb.

Chłodnia doppelstock co to jest?
Chłodnia doppelstock to naczepa, która jest wyposażona w szyny przymocowane równolegle do siebie. Belki mają możliwość regulacji poziomu wysokości. Dzięki temu możemy stworzyć wewnątrz “drugie piętro”. Drugi poziom umożliwia stworzenie przestrzeni na ładunki według naszych wymagań. Naczepa doppelstock mieści aż 66 europalet, gdzie przy normalnej naczepie bez belek doppelstock zmieścimy dokładnie połowę, czyli jedynie 33. Wiadomo, że ładunek musi mieć odpowiednią wysokość, tylko wtedy, kiedy nie wynosi ona więcej niż połowę wysokości naczepy. Do chłodni doppelstock najlepiej nadają się owoce, warzywa, kwiaty i inne lekkie towary, które mogą się zepsuć w zbyt wysokich temperaturach.

Ściana grodziowa
Ściana grodziowa to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy przetransportować dwa lub więcej rodzaje towarów, które wymagają innej temperatury. Dzięki ścianie grodziowej możemy w dowolnym miejscu oddzielić od siebie ładunki i stworzyć im warunki przystosowane specjalnie dla nich. Umożliwia to transport innych ładunków, jednym pojazdem, znacznie to obniża koszty i przyspiesza cały proces transportowy.

Chłodnia hakowa
Chłodnia hakowa służy do transportowania tusz zwierząt. Nabite na haki są bezpiecznie przewożone i nie są narażone na zabrudzenia czy zmiany temperatur. Mięso i ryby bardzo szybko się psują. Dlatego cały transport musi być sprawnie zorganizowany, a jeszcze sprawniej wykonany.